NAME Club AGE GROUP TIME MPH GLEN SYDER AGE CAT ROAD BIKE
Rob Panter PNE U18 26:01 23:06 50 50
Nick Andrews PNE 41-50 27:53 21;52 49 48 50
Jerry CollingwoodPNE 18-30 28:32 21:03 48 49
Tom Goodyear PNE 18-30 29:51 20:10 47 48 47
Greg Rolfe PNE 41-50 30:25 19;73 46 47 46
Alan Collins PNE 41-50 32;23 18:53 45 45 44
Dave Dawkins PNE 41-50 23:56 25:07 44 50
Gary Ferrett HRC 25:13 23:79
Tom Frampton PNE 51+ 25:19 23;70 43 50
Aaran Smith BRCC 26:10 22:93
Mark Capocci PNE 41-50 26:23 22:74 42 49
R Jonkers P.TRI 26;33 22:74
John Isard HRC 27;54 21:51
Jamie Donavan PNE 18-30 28;14 21:25 41 50 49
Ben Barron PNE 31-40 28:55 20:75 40 50 48
Howard Milner HRC 29:31 20:33
Yvonne FramptonPNE 29:39 20:24 39 50
S Harradine P.TRI 30:51 19;45
Mark Donovan PNE 50+ 31:07 19:28 38 49 45
Andy Gray HRC 31:09 19:26
Kevin Rimington PNE 41-50 32:03 18:72 37 46
Tony Wilcox FWCC 33;41 17:81
Dee Ferrett HRC 34:28 17:41
Top 6 riders on restricted gears. Well done Rob Panter in winning the trophy yet again.
Results to go on PNE website very shortly.
Rob Panter PNE U18 26:01 23:06 50 50
Nick Andrews PNE 41-50 27:53 21;52 49 48 50
Jerry CollingwoodPNE 18-30 28:32 21:03 48 49
Tom Goodyear PNE 18-30 29:51 20:10 47 48 47
Greg Rolfe PNE 41-50 30:25 19;73 46 47 46
Alan Collins PNE 41-50 32;23 18:53 45 45 44
Dave Dawkins PNE 41-50 23:56 25:07 44 50
Gary Ferrett HRC 25:13 23:79
Tom Frampton PNE 51+ 25:19 23;70 43 50
Aaran Smith BRCC 26:10 22:93
Mark Capocci PNE 41-50 26:23 22:74 42 49
R Jonkers P.TRI 26;33 22:74
John Isard HRC 27;54 21:51
Jamie Donavan PNE 18-30 28;14 21:25 41 50 49
Ben Barron PNE 31-40 28:55 20:75 40 50 48
Howard Milner HRC 29:31 20:33
Yvonne FramptonPNE 29:39 20:24 39 50
S Harradine P.TRI 30:51 19;45
Mark Donovan PNE 50+ 31:07 19:28 38 49 45
Andy Gray HRC 31:09 19:26
Kevin Rimington PNE 41-50 32:03 18:72 37 46
Tony Wilcox FWCC 33;41 17:81
Dee Ferrett HRC 34:28 17:41
Top 6 riders on restricted gears. Well done Rob Panter in winning the trophy yet again.
Results to go on PNE website very shortly.